Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Oświetlenie dywaników (stóp) w O2 FL (jak fabryczne)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeśli BCM występuje pod adresem 9 to jego oznaczenie to 1K0 937 087 D. Maxi Dota niestety nie mam.
    Druciarstwa chcę uniknąć, ale najbardziej mi zależy, żeby oświetlenie nóg działało po otwarciu drzwi/odblokowaniu zamków i po ręcznym włączeniu oświetlenia wnętrza. Tej opcji święcenia w czasie jazdy zdecydowanie nie będę włączać.

    Komentarz


    • Powiem tak prawie wszystko będzie w opcji oryginalnej , bez podświetlenia w chwili ręcznego włączenia oświetlenia ale i na to może być patent ( nie testowane ale teoretycznie wykonalne ) wstawić dodatkowe zasilenie kabla z zasilania lampki wnętrza ale by nie dawało napięcia zwrotnego na pin 50 do BCM to wstawić diodę .
      Tylko pytanie czy to aż tak potrzebne ? .

      Komentarz


      • po podpięciu pod CE,VCDS-em można ustawić natężenie?
        Co trzeba włączyć VCDS-em aby to zadziałało?
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
          Co trzeba włączyć VCDS-em aby to zadziałało?
          Kodowanie masz na 1 stronie tego tematu.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • Grzegorzu podziękował dobry człowieku
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • dawcio poczytaj jeszcze ten temat - [O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi - Octavia Club Polska
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • Czy ktoś mógłby napisać jak to jest puszczone w oryginale, jak to powinno być zrobione? jak wiązka od każdej lampki (przód tył) powinna iść, którędy i gdzie powinny się łączyć? Chciałbym to przeciągnąć jak w fabryce.

                Komentarz


                • Octavia nie miała lampek nóg, więc nie zrobisz jak fabryka
                  z przodu normalnie od lampki do lampki
                  tylne natomiast wchodzą z progu do otworu z wtyczkami pod fotel przedni i dalej w fotelu do mocowania lampki
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • Ja robię jeszcze mniej fabrycznie niż Krzysiek. Mianowicie od sterownika do lampki nóg kierowcy, dalej pod plastikiem tunelu do fotela kierowcy (fotel odkręcam i kabelki idą pod szyną). Dalej wokół tunelu do fotela pasażera i też go odkręcam (kabelki znów daję pod szynę). Od fotela pasażera lecę z kabelkiem do ostatniej lampki pod schowkiem pasażera.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • Ja u siebie puściłem w następującej koleności: boardnetz -> lampka na nogi kierowcy i tutaj miałem dwa rozwidlenia wiązki a) jedna lampka poszła progiem i przez otwór na kable wyszła pod fotel kierowcy b) drugie rozgałęzienie poszło od lampki kierowcy najpierw na nogi pasażera a od niego znów progiem pod fotel pasażera. Patrząc na zamówioną wiązkę z Ali to było najrozsądniejsze wyjście gdyż nie trzeba było przepuszczać wiązki między fotelami pod tunelem. Z długości kabli też tak raczej wychodziło. Jeśli chodzi o same lampki to w fotelach trzeba było pilnikiem nieco powiększyć długość otworu (nieznacznie). Nad nogami kierowcy i pasażera lampki przymocowane na sporą ilość kleju na gorąco - robi bardzo dobrą robotę! Warto też pomyśleć o dodaniu jakiegoś rozłączalnego połączenia pod fotelem żeby za każdym razem gdy będziemy chcieli wyciągać fotel nie gmerać przy lampkach. Chińskie kabelki są dość cienkie i łatwo je uszkodzić.
                      CFHC:
                      140 HP-> 185 HP
                      320 Nm -> 436 Nm

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X